Moja pierwsza kokedama!

Dla ścisłości, moja pierwsza nabyta od mistrzyni i moja pierwsza własnoręczna!

472A4747

Bardzo szczęśliwym zbiegiem okoliczności, nieoczekiwanie udało mi się uczestniczyć w warsztatach kokedamy prowadzonych przez @kokedamn (wydarzenie w ramach Targów Designu Wzory w Służewieckim Domu Kultury).

No i wpadłam po uszy:) Chociaż zarzekam się co chwila, że już niczego nowego nie będę próbować, że nauczę się w końcu czegoś porządnie (i przekuję to w końcu na dorosły dochód)… Niestety, jak na razie sukcesem dla mnie jest to, że udało mi się ustalić w życiowym błądzeniu, że niezmiennie, choć z przerwami, najmocniej moją uwagą skupiają trzy dziedziny: ceramika, zieleń i fotografia.

Kokedama jest szczególnym sposobem uprawy roślin bez doniczki. Wywodzi się z jednego z nurtów w bonsai i jest znakomitym rozwiązaniem dla tych, których japońska sztuka ogrodowa fascynuje, ale stopniem wyrafinowania i trudności nieco zniechęca:) Jest też dobrym rozwiązaniem dla tych, którym na kwiaty brakuje miejsca lub mają roślinożerne zwierzęta:)

Kokedama to nic innego jak „kula mchu” i mimo, że brzmi prosto wcale taka do końca nie jest. Nadanie bryle ziemi obkładanej mchem i obwiązywanej sznurkami kształtu zgrabnej kuli nie jest banalne. Do tego jeszcze należy przygotować odpowiednią dla danej rośliny mieszankę substratów… Cóż, w każdym bądź razie gotową kokedamę wieszamy na sznurku lub stawiamy na ceramicznej podstawce i cieszymy oczy oryginalną formą! Dla mnie to też szansa na ciekawe połączenie ceramiki z roślinnością. Tak więc zamówione japońskie ziemiste komponenty są już w drodze, a w pracowni schną pierwsze ceramiczne spodki:) Pozostaje jeszcze tylko znaleźć legalne źródło mchu, bo leśnego bez zezwoleń zbierać NIE WOLNO!!!

*Autorem zdjęć z sobotniego superfajnego spotkania jest @flatline_pl, ja trochę eksperymentowałam na nich stawiając pierwsze kroki w Lightroomie:)

472A4737

472A4749

472A4782

kokedama1

472A4778

472A4800

kokedama2

472A4785

kokedama3

472A4844

472A4837

kokedama4

472A4853

472A4742

kokedama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*
Strona